فرآیند تولید ورق فلزی

فرآیند تولید ورق فلزی

روش تهیه ورق های فلزی ورق های فلزی توسط روش نوردکاری تولید می شوند. دستگاه های نورد در حالت گرم شمش های فلزی را به ورق های ضخیم تبدیل می کنند. و ورق های متوسط نیز از ورق های ضخیم در حالت گرم تولید می شوند. تولید ورق های نازک در حالت سرد صورت می گیرد.

فرآیند تولید ورق فلزی
فرآیند تولید ورق فلزی

مراحل تهیه ورق های ضخیم کم کربن ورق های ضخیم را از شمش های ویا تختال های  فولادی با ابعاد مختلف تهیه می نمایند.   جنس این شمش ها وتختال ها از فولاد های ساختمانی   (  S JR 275  و S JR 235) ویا ترکیبات دیگر می باشندکه براساس استاندارد تولیدی کارخانه فولاد با ابعاد مختلف تهیه می شوند. این شمش ها را معمولا با مقطع مربع به ابعاد 400× 400 تا50×50 طول های 3 تا 6 متر تهیه می کنند. اما لوحه ها را با سطح مقطع مستطیل با ضخامت 50 تا300میلی متر وبا عرض500 تا 1800میلی متر تهیه می کنند. پس از تولید شمش ویا لوحه ها برای رفع اکسیدهای سطحی روی آن ها آب با فشار زیاد می پاشیده 

فرآیند تولید ورق فلزی
فرآیند تولید ورق فلزی

اصول نوردکاری

نوردکاری عبارت است از عبور دادن قطعه گداخته بین دو غلتک که در جهت خلاف یکدیگر می چرخند. وفاصله بین آن ها از ضخامت قطعه کم تر است. با عمل غلتک کاری شمش ها یا لوحه ها فشرده شده وضمن کاهش ضخامت طول آن افزایش تغییرات عرض توسط می یابد. عرض قطعه نیز همزمان با طول آن افزایش می یابد. معمولا غلتک های عمودی کنترل می گردد و در واقع این غلتک ها از افزایش عرض بیش از حد تعیین شده جلوگیری می کنند. غلتک های افقی تنظیم کننده ضخامت وغلتک های عمودی تنظیم کننده عرض ورق می باشند. عمل نوردکاری برای تولید ورق های ضخیم طی چند مرحله ادامه می یابد. تا ورق به ضخامت مورد نظر برسد.

برای سفارش و یا اطلاع از آخرین قمیت ، به قسمت تماس با ما رفته ویا با شماره زیر تماس بگیرید.

مدیر فروش : اشرفی
09127270205
02133731673

نظرات برای این پست بسته شده است.