دانستنی هایی از ورق کرکره

 دانستنی هایی از ورق کرکره

 طرح کرکره سینوسی ابتدایی‌ترین طرح ورق‌های موج دار که از زمان‌های دور تولید و به بازار عرضه می‌شود.  ورق‌های موج دار شیروانی جهت پوشش سقف ‌های شیروانی از متریال مختلفی استفاده می‌شود، که این متریال ها رابا توجه به گسترش استفاده از ورق‌های فلزی می‌توان به دو دسته پوشش‌های فلزی و پوشش‌های غیر فلزی تقسیم نمود.

در دسته پوشش‌های غیر فلزی متریال گوناگونی نظیر ایرانیت، آردواز، سفال، دکرا، شینگن، آندولین، آندو ویلا و غیره قرار می‌گیرند.اما پوشش فلزی شامل ورق‌های فلزی فرم شده در طرح‌های متنوع است، که به دلیل ماهیت پوشش شیروانی  که در تماس دایمی با باران و برف است باید ورق استفاده شده دارای پوشش گالوانیزه باشد، تا از خوردگی و زنگ‌زدگی آن جلوگیری شود.

شادولاین
سینوسی

ورق‌های موج دار شیروانی در ابتدا فقط ورق‌های گالوانیزه بودند، که با پیشرفت ساخت تکنولوژی‌شان ورق‌های گالوانیزه رنگی نیز به بازار عرضه گردید. امروزه ورق‌های گالوانیزه رنگی در رنگ‌های متنوعی تولید می‌گردد. فرمینگ ورق‌های گالوانیزه و یا گالوانیزه رنگی در طرح‌های متنوعی انجام شده و به بازار عرضه می‌شود:

طرح ذوزنقه: ورق موج دار با مقطع ذوزنقه می باشد که ورق موج دار ذوزنقه طرحی ساده اما با مقاومت بسیار بالاست که جهت پوشش سقف های شیبدار سوله ها و ویلا ها به کار می رود . ورق ذوزنقه در دو عرض مختلف فرمینگ می شود. ورق طرح ذوزنقه در دو طرح از ورق گالوانیزه و گالوانیزه رنگی و ضخامت 0.4 میل تا 0.8 میل قابل تولید و عرضه می باشد.

مشخصات فنی ذوزنقه

مشخصات فنی ذوزنقه

گسترده ورق

بعد از فرمینگ

 بعد از فرمینگ (مفید)

 وزن / در هر متر مفید (برای ورق 0.5 میل)

100 سانت

84 سانت

74 سانت

4.7 کیلوگرم

125 سانت

105 سانت

90 سانت

4.7 کیلوگرم

طرح ذوزنقه

شادولاین

طرح شادولاین: طرحی شبیه به طرح ذوزنقه با تنوع بیشتر است ورق طرح شادولاین از جمله زیباترین طرح های موج دار ورق شیروانی می باشد. طرح شادولاین طرحی کلاسیک شبیه به ذوزنقه است که در ابتدا بیشتر بر روی ساندویچ پنل اجرا می شد ولی با افزایش تقاضا برای این طرح استفاده از آن روز به روز گسترش یافته و بر روی سقف های مختلف اجرا گردید. با توجه به تعداد کنگره های ورق طرح شادولاین و همچنین کاردهی مفید آن این ورق از جمله محبوب ترین طرح های موجدار شیروانی گردیده است.

 

 مشخصات فنی طرح شادولاین ( شادولاین گالوانیزه – شادولاین رنگی )

گسترده ورق

بعد از فرمینگ

بعد از نصب ( کاردهی مفید)

وزن (برای ورق 0.5 میل)/ در هر متر مربع مفید

100 سانت

 92 سانت

82 سانت

 4.7 کیلوگرم

125 سانت

115 سانت 

105 سانت

4.7 کیلوگرم

 

طرح سفال: این نوع ورق موج دار از جدیدترین ورق‌های موج دار تولید شده است که برای بیننده سقف شیروانی ایجاد نمای سفال می‌نماید اما مزایای بسیاری نسبت به سفال داراست.

برای سفارش و یا اطلاع از آخرین قمیت ، به قسمت تماس با ما رفته ویا با شماره زیر تماس بگیرید.
مدیر فروش : اشرفی
09127270205
02133731673

نظرات برای این پست بسته شده است.