انواع میلگرد

 انواع میلگرد

میلگرد ها در طول و قطرهای مختلفی موجود اند، اما تنها ۶ نوع میلگرد رایج وجود دارد:

  1. اروپایی ( آلیاژ کربن، منگنز ،  سیلیکون و غیره)
  2. فولاد کربن (میلگرد سیاه عادی)
  3. گالوانیزه
  4. روکش اپوکسی
  5. فایبرگلاس 
  6. فولاد استنلس.
میلگرد
میلگرد

بررسی انواع میلگرد

میلگرد اروپایی: میلگرد اروپایی از منگنز تولید می شودو نسبت به دیگر میلگردها دارای مقاومت کمتری از لحاظ خم شدن می باشد. و دارای قیمت مناسبی می باشد.ازاین نوع میلگرد برای  فضاهای زلزله خیز و پروژه هایی که ملزم ساختار صحیح مهمی هستند توصیه نمی‌شود.

میلگرد فولاد کربن:  میلگرد سیاه ازرایج ترین نوع میلگردها می باشد  که در هر پروژه ای به جز چند مورد استثنا کاربرد داره. بزرگترین ضعف میلگرد سیاه زنگ زدن آن است. هنگامیکه میلگرد زنگ بزند بتن اطرافش را ترک می‌اندازد و می‌شکند. در موقعیت هایی که ممکن است میلگرد در معرض رطوبت و آب قرار گیرد انتخاب های بهتری نسبت به میلگرد سیاه وجود دارد. اما با توجه به نسبت ارزشش به میزان استحکام کششی میلگرد سیاه بهترین میلگرد موجود است.

میلگرد روکش اپوکسی: میلگرد روکش اپوکسی همان میلگرد سیاه با روکش اپوکسی است. همان استحکام بافت را دارد، اما ۷۰ تا ۱۷۰۰ برابر نسبت به زنگ زدگی مقاوم تر است.

میلگرد گالوانیزه:  میلگرد گالوانیزه تنها چهل برابر نسبت به میلگرد سیاه در مقابل زنگ زدگی مقاوم است، اما آسیب رسیدن به روکش میلگرد گالوانیزه خیلی سخت تر است. به همین دلیل از میلگرد روکش اپوکسی با ارزش تر است. گرچه تقریبا ۴۰% گرانتر از میلگرد روکش اپوکسی است.

 میلگرد
میلگرد

میلگرد فایبرگلاس: میلگرد فایبرگلاس یک ترکیب شبیه به فیبر کربن است. در نتیجه هنگام استفاده از میلگرد فایبرگلاس خم دادن مجاز نیست. با این حال زنگ نمی‌زند. با توجه به این موضوع فایبرگلاس یک میله تقویت کننده بتن بی نظیر است. درحالیکه هر نیم کیلوگرم ۱۰ برابر گرانتر از میلگرد اپوکسی است، فوق العاده سبک است. پس با در نظر گرفتن میزان طول قیمت تقریبا دو برابر است.

 میلگرد فولاد استنلس: میلگرد فولاد استنلس گرانترین میله تقویت کننده موجود است، حدود ۸ برابر قیمت میلگرد اپوکسی  دارد. این بهترین میلگرد برای اکثر پروژه ها است. با این حال، استفاده از فولاد استنلس در تمامی جای ها به جز شرایط خیلی منحصر بفرد معمولا به درد نمی‌خورد. اما برای افرادی که دلیلی برای استفاده از آن دارند، میلگرد فولاد استنلس ۱۵۰۰ برابر بیشتر نسبت به میلگرد سیاه به زنگ زدگی است. در مقایسه با سایر میلگرد ها نسبت به آسیب خیلی مقاوم تر از نمونه های میلگرد ضد زنگ و مقاوم در برابر زنگ زدگی است.

 برای سفارش و یا اطلاع از آخرین قمیت ، به قسمت تماس با ما رفته ویا با شماره زیر تماس بگیرید.

مدیر فروش : اشرفی
09127270205
02133731673

نظرات برای این پست بسته شده است.